15/12/2023  

Письменники-ювіляри грудня

Книжкова виставка

Працівники Сахновщинської публічної бібліотеки продовжують розповідати про письменників-ювілярів, а першочергово про маловідомих із них. У грудні багато таких іменинників: 210 років від дня народження Степана Геєвського, 175 років від дня народження Стефана Коваліва, 165 років від дня народження Данила Лепкого, 150-річчя від дня народження Михайла Могилянського, 135 років від дня народження Лева Лепкого, 130-річчя від дня народження Корнила Ластівки, 125 років від дня народження Євгена Плужника, а 100-літній ювілей від дня народження зразу у чотирьох письменників – Івана Гушалевича, Василя Бондаря, Василя Сичевського і Богдана Чайковського. Також ми відмічаємо 85 років від дня народження Леоніда Федорука та 60-річчя від дня народження Володимира Земляного.

Письменники-ювіляри грудня

 

Не всі твори вказаних майстрів слова є в нашій бібліотеці, проте є біографічні відомості про кожного з них. Ознайомившись із долею того чи іншого письменника, можна зрозуміти, наскільки різними були часи, в які вони творили. Запевняємо, що книжкова виставка «Письменники-ювіляри грудня» варта того, щоб їй приділити увагу, тому чекаємо всіх охочих до кінця 2023 року.

Окремо ввічнюємо Миколу Хвильового, якому виповнюється 130 років від дня народження, адже цей письменник пов’язаний із нашим Харковом. Літературне дежавю «Симфонія Миколи Хвильового» включає в себе і біографію автора (справжнє ім’я якого Микола Григорович Фітільов), і книги із його творами, що вийшли у світ лише після 1990 року, бо раніше були заборонені до друку. Непроста постать письменника інтригує і тим, що він приятелював із нашим земляком Михайлом Яловим (письменником Юліаном Шполом).

Відрадно, що одразу після інформації працівника читального залу окремі відвідувачі взяли з презентаційного столика  деякі книги Миколи Хвильового для читання додому. Всім, хто бажає також познайомитись із творчістю цього українського письменника, нагадуємо, що книги чекають на вас. Вам буде над чим здивуватись, задуматись…

 

Прокрутити вгору