19/08/2022  

Прапор України синьо-жовтим златом сяє

Виставка-інсталяція

23 серпня в Україні відзначається державне свято - День Державного Прапора. З нагоди цього дня, 19 серпня 2022 року, Основ'янською сільською бібліотекою-філією була представлена виставка-інсталяція "Прапор України синьо-жовтим златом сяє".

Прапор України синьо-жовтим златом сяє

 

На виставці експонується література історичного та правознавчого характеру.

       Кожен народ виборюючи незалежність обирає символи своєї єдності, сили, свободи та честі.

       Український прапор – це наш історичний дух, наша совість і незалежність, це вічно жива пам’ять про героїчне минуле, це гордість, слава і велич українського народу.

      В усі віки в усіх народів державний прапор був однією з найвищих і найголовніших святинь. Під прапором вирушали в похід, з прапором виступали на захист своєї Батьківщини, прапор символізував стабільність держави й урочистість тих чи інших всенародних подій, свят, ритуалів.

        З проголошенням незалежності України національні символи – гімн, прапор і герб – стали на сторожі і утвердження самостійності та суверенітету держави.

         Синьо- жовте поєднання на українських прапорах відоме з ХV ст., Коли галицькі полки з такими стягами брали участь у Грюнвальдській битві у 1410 році. Значний вплив на українське прапорництво мав розвиток козаччини. На початку ХХ ст. у Галичині жовто-блакитний прапор став прапором єднання Українських січових стрільців.

      22 березня 1918 року Центральна Рада ухвалила Закон про Державний прапор республіки, затвердивши синьо-жовтий прапор символом Української Народної республіки.

       28 січня 1992 року Верховна Рада постановою затвердила синьо-жовтий стяг Державним Прапором України. 23 серпня 2004 року на вшанування багатовікової історії українського державотворення було установлено щорічно відзначати День Державного Прапора.

        Державний прапор – це символ нашої боротьби за свободу і незалежність, символ, який єднає людей різного віку і професій, наповнює їх патріотичним почуттям, обов’язку захищати свою Вітчизну. Це прапор миролюбства.

     Любіть свою Україну і пишайтеся її символами. Нехай синьо-жовтий прапор завжди сяє над мирним небом України. А Україна обов’ язково переможе.

    Слава Україні!

 

Прокрутити вгору