На виставці експонується література історичного та правознавчого характеру.
Кожен народ виборюючи незалежність обирає символи своєї єдності, сили, свободи та честі.
Український прапор – це наш історичний дух, наша совість і незалежність, це вічно жива пам’ять про героїчне минуле, це гордість, слава і велич українського народу.
В усі віки в усіх народів державний прапор був однією з найвищих і найголовніших святинь. Під прапором вирушали в похід, з прапором виступали на захист своєї Батьківщини, прапор символізував стабільність держави й урочистість тих чи інших всенародних подій, свят, ритуалів.
З проголошенням незалежності України національні символи – гімн, прапор і герб – стали на сторожі і утвердження самостійності та суверенітету держави.
Синьо- жовте поєднання на українських прапорах відоме з ХV ст., Коли галицькі полки з такими стягами брали участь у Грюнвальдській битві у 1410 році. Значний вплив на українське прапорництво мав розвиток козаччини. На початку ХХ ст. у Галичині жовто-блакитний прапор став прапором єднання Українських січових стрільців.
22 березня 1918 року Центральна Рада ухвалила Закон про Державний прапор республіки, затвердивши синьо-жовтий прапор символом Української Народної республіки.
28 січня 1992 року Верховна Рада постановою затвердила синьо-жовтий стяг Державним Прапором України. 23 серпня 2004 року на вшанування багатовікової історії українського державотворення було установлено щорічно відзначати День Державного Прапора.
Державний прапор – це символ нашої боротьби за свободу і незалежність, символ, який єднає людей різного віку і професій, наповнює їх патріотичним почуттям, обов’язку захищати свою Вітчизну. Це прапор миролюбства.
Любіть свою Україну і пишайтеся її символами. Нехай синьо-жовтий прапор завжди сяє над мирним небом України. А Україна обов’ язково переможе.