19/08/2022  

Прапор України повіває, синьо-жовтим златом сяє

Літературно-історична довідка

19 серпня 2022 року Мурафською сільською бібліотекою-філією оформлено літературно-історичну довідку «Прапор України повіває, синьо-жовтим златом сяє» (до Дня Державного Прапора України ).

Прапор України повіває, синьо-жовтим златом сяє

 

23 серпня – День Державного Прапора – одного з трьох офіційних державних символів, що символізують суверенітет держави.

Національні символи в усі часи були відображенням духу нації, його своєрідним генетичним кодом. Прапор незалежної України має давню історію. Синьо-жовте поєднання кольорів поступово починає домінувати на українських корогвах, прапорах і клейнодах ще з часів Козаччини. Жовто-блакитний прапор був державним символом Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла постанову «Про Державний прапор України». Також у серпні 2004 року Президент України Леонід Кучма підписав Указ про встановлення Дня Державного Прапора України, який святкуватиметься щорічно 23 серпня. Значення синього та жовтого кольорів на прапорі традиційно трактують як поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символу мирної праці та достатку.

На виставці представлені книги та публікації історичної тематики.

 

Прокрутити вгору