19/08/2022  

Прапор миру, вірності і волі

Історичний хроноскоп

19 серпня 2022 року КЗ «Краснокутська публічна бібліотека» онлайн організовано історичний хроноскоп «Прапор миру, вірності і волі» (до Дня Державного Прапора України).

Прапор миру, вірності і волі

 

23 серпня Україна відзначає День Державного Прапора України, який є одним з державних символів нашої держави.

Уже сотні років синьо-блакитні та жовто-золоті кольори супроводжують українців у періоди труднощів, в епохи розквіту національної ідеї та протягом боротьби за незалежність.

Історія нашого стягу – справді багата і цікава – відображає всю історію української державності. Перші згадки об’єднання синього і жовтого кольору на офіційній символіці датовані 1256 роком – це був герб Львова із зображенням жовтого лева на блакитному тлі, який місту подарував князь Данило Галицький. Також золотий і синій кольори використовували на гербі Галицько-Волинського князівства.

Офіційно синьо-жовту атрибутику почали використовувати у 1848 році, від початку українського національного відродження в Галичині та Буковині. Головна Руська рада оголосила своїм гербом лева на блакитному тлі й синьо-жовтий прапор. Цей самий прапор, тільки з жовтою смугою вгорі, був державним стягом УНР. Офіційно прапор було затверджено 27 січня 1918 року у Тимчасовому законі про флот. На есмінцях і лінкорах, що базувалися у Севастополі, було піднято український стяг.

Під синьо-жовтим відбулися три проголошення Української державності: 1917, 1941 та 1990 року.

Раніше можна було зустріти обидва варіанти використання кольорів, а після повалення Гетьманату в грудні 1918 уряд УНР затвердив теперішню послідовність смуг. За однією версією, синій на прапорі символізує небо, а жовтий – колосся пшениці. За іншою, це символи двох головних стихій природи: води та вогню. З релігійного погляду, жовтий уособлює Творця, а блакитний – усе земне.

28 січня 1992 року Верховною Радою України затверджений Державний Прапор України.

В рамках хроноскопу організовано книжково-ілюстративну виставку -хроніку, на якій представлена література про історію створення та утвердження державного прапору України і ілюстративний матеріал до неї, а також до уваги читачів пропонується перегляд відеоматеріалу «Історія державного прапору України».

https://www.youtube.com/watch?v=0UTX00-hmWI&t=3s

 

Прокрутити вгору