09/03/2023  

Портрет Кобзаря

Мінівиставка

Сахновщинська публічна бібліотека, в шану великому Мислителю Тарасу Шевченку, до його 209-річчя від дня народження підготувала мінівиставку декоративного та образотворчого мистецтва «Портрет Кобзаря».

Портрет Кобзаря

 

Вкотре перечитуєш «Кобзаря», а все ніби читаєш уперше. Де, в чому філософська і мистецька таїна невичерпності генія? Мабуть, в його великій і чистій правді. Мабуть, саме тому Тарас – національний пророк, батько нації.
Ще й по сьогодні на сучасників справляє гостре враження неймовірне: колишній кріпак, вчорашній солдат-арештант, є геніальним Поетом, академіком Імператорської Академії мистецтв, талановитим Художником.

На експозиції – власноруч вишиті роботи з Шевченком Р.І.Устименко, Н.М.Вакуленко, Н.С.Максименко, художня робота професійного митця Л.М.Медвідя. Демонструються й автопортрети самого поета та книги з його картинами, ілюстраціями. Для оформлення виставки використали також роботи з вишивки Л.І.Волошиної.

Бібліотекарі організували ще й книжкову виставку «Шевченко- художник» з чудовими цінними виданнями Кобзаревих творів, більшість із яких у суперобкладинках, декорованих автопортретами Майстра.

Вшануйте генія України, перегляньте виставки!

 

Прокрутити вгору