04/10/2022  

Попурі мелодій світу

Година музикотерапії

4 жовтня 2022 року КЗ «Краснокутська публічна бібліотека» підготовив онлайн годину музикотерапії «Попурі мелодій світу» (до Міжнародного дня музики).

Попурі мелодій світу

 

Щоб повноцінно усвідомити роль музики в житті людини, потрібно витратити сотні годин… Ні, не на міркування – на прослуховування цієї самої музики. Проте складно переоцінити її внесок у життя людини. Деяких людей музика настільки захоплює, що у них починає трансформуватися мозок. Про те, як вона емоційно на них впливає, можна навіть і не говорити.

Немає такого острівця на землі, на якому не було б музики. Так склалося, що вже з раннього дитинства ми проводимо час з музикою і формуємо підсвідомий погляд на цей вид мистецтва. Музичні композиції навівають емоції, а іноді навіть образи. Слухачеві, для того, щоб відправитися в подорож по світу власної уяви, навіть не доводиться вставати з місця. У цьому плані музика рівносильна книгам – ми можемо відчувати сильні емоції і розширювати рамки своєї буденності, при цьому перебуваючи у власній зоні комфорту.

Давним-давно доведено, що слухання музики – один з кращих способів викликати активне вироблення так званих гормонів щастя – ендорфінів. А це прямий шлях до ейфорії – піковому станом радості людини! Ендорфіни виробляються унаслідок сильних позитивних емоційних потрясінь, які нерідко викликає музика. Стан може доходити до запаморочення і відчуття невагомості. Дослідники впевнено заявляють, що «музикотерапія» – це не міф! Наприклад, майбутні мами, які регулярно слухають гармонійну музику, підвищують і власне благополуччя, і благополуччя майбутнього чада. З’ясовується, що музика – це один з самих вірних супутників людей і їх емоційна опора.

Під час години музикотерапії звучала різноманітна музика за запитом користувачів. Крім цього читачі мали змогу ознайомитися з літературою про музичне мистецтво, його напрямки та виконавців.

 

Прокрутити вгору