07/02/2022  

Понад Крутами вічність сурмить

Відкритий перегляд літератури

29 січня 2022 року Пархомівською сільською бібліотекою-філією було оформлено відкритий перегляд літератури «Понад Крутами вічність сурмить» (до Дня пам’яті Героїв Крут).

Понад Крутами вічність сурмить

 

29 січня – особлива дата для українського народу. Саме у цей день 1918-го року біля станції Крути відбувся героїчний бій, що став одним із символів боротьби українського народу за свою свободу та незалежність. Кілька сотень юних патріотів, серед яких були курсанти Київської військової школи імені Богдана Хмельницького, студенти Українського народного університету, Університету Святого Володимира та учні старших класів Української Кирило-Мефодіївської гімназії, спільно з добровольцями «Вільного козацтва» вступили у нерівний бій та зупинили чотиритисячну більшовицьку армію, що наступала на столицю України.
         Бій під Крутами – став символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну.

У 2006 році на місці бою було встановлено пам’ятник. День подвигу та прикладу для майбутніх і теперішніх поколінь назавжди залишиться світлим у нашій пам’яті. День надії й любові до своєї Вітчизни – День пам’яті Героїв Крут.

До уваги читачів представлена історична література та періодичні видання про події та наслідки бою під Крутами.

 

Прокрутити вгору