27/07/2023  

Перший крок до Незалежності

Стрічка часу

До 33-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет УРСР працівники Сахновщинської публічної бібліотеки організували стрічку часу під назвою «Перший крок до Незалежності», де зібрана інформація з різних офіційних друкованих джерел.

Перший крок до Незалежності

 

16 липня 1990 року Верховна Рада України прийняла історичний для українців політичний і правовий акт – Декларацію про державний суверенітет УРСР, яка покликана була гарантувати національні інтереси народу України в умовах перебування республіки у складі тодішнього СРСР.

Прийняття Декларації стало довгоочікуваним актом, підготовленим боротьбою багатьох поколінь української національної еліти і найсвідоміших представників народу. Не маючи сили закону, Декларація про державний суверенітет України відіграла важливу роль в утвердженні реального суверенітету нашої країни, розбудові Української Держави. Вона заклала юридичне підґрунтя для розгортання державотворчого процесу та реалізації на практиці українською нацією свого невід’ємного права на самовизначення. Прийняттям Декларації про державний суверенітет України було започатковано процес подальшого створення незалежності України.

 

Прокрутити вгору