15/09/2022  

Пам’яті не буде забуття

Поетично-історичний віраж

Час невмолимо віддаляє від нас події Другої світової війни і безжалісно забирає учасників і свідків тих трагічних років. Зберегти пам’ять про всенародний подвиг і високу ціну, заплачену за визволення від фашизму, - наш священний обов’язок. Сімдесят дев’ять років тому було визволено від нацистських окупантів і наш сахновщинський край. Тож до цієї знаменної дати, 15 вересня 2022 р., головна публічна бібліотека громади у форматі онлайн провела поетично-історичний віраж «Пам’яті не буде забуття».

Пам’яті не буде забуття

 

В рамках цієї віртуальної акції прозвучало й живе художнє слово, яке продекламувала наша активна користувачка, студентка, переселенка із козацького запорізького краю Альона Скорінова. Адже такі заходи ціннісні насамперед для молодої аудиторії, аби підростаюче покоління своєю гідною долею доводило непідробний патріотизм, щиру любов до рідної землі.

Підготовлено й виставку-вшанування «Пам’ять у серцях і книгах». Дана експозиція містить не лише зразки літератури, а й артефакти періоду Другої світової. Книги з виставки присвячені історії оборони, окупації та визволення Харківщини в цілому, і Сахновщини, зокрема. В друкованих виданнях постає Слобожанщина тих воєнних літ: спалена, розграбована, принижена, але не скорена. Звільнення територій у вересні 43-го року, відображене в представленій літературі, – своєрідна данина пам’яті тим, хто поклав своє життя в ім’я життя інших, хто з боями пройшов Харківщину, хто відновлював зруйноване війною… Завдяки таким книгам ми пізнаєм не прикрашену і не викривлену правду про рокові сорокові,  про події, що розгорталися на Сахновщині в 1941-1943 роках з усією реальністю: гіркотою поразки і радістю переможного звільнення.

Ми дочекалися визволення! Але ця радісна звістка наповнена й невимовним смутком, бо полягло чимало оборонців східної України. Вічна їм пам’ять і слава!

Неодмінно дочекаємось й вістей про повне визволення сучасної України.

 

Прокрутити вгору