28/01/2023  

Пам’ятайте про Крути

Відкритий перегляд літератури

28 січня 2023 року Пархомівською сільською бібліотекою-філією №2 оформлений онлайн відкритий перегляд літератури «Пам’ятайте про Крути».

Пам’ятайте про Крути

 

29 січня в Україні відзначається 105 річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів. У цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних  відносин.

Крути – символ боротьби за незалежність України у XX і XXI століттях. Подвиг крутянців, як і всіх Героїв визвольних змагань, став прикладом для захисників України в сучасній російсько-українській  війні. Прикметно, що сміливість і жертовність крутянців порівнюють зі сміливістю та витривалістю оборонців Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут у публіцистиці часто називають «першими кіборгами».

До уваги читачів представлена історична, суспільно-політична література, періодичні видання, матеріали з мережі Інтернет.

 

Прокрутити вгору