18/05/2022  

Орбіта місцевих науковців: Микола Янко

Інформіна

Чимало славетних імен народила сахновщинська земля. Серед них і відомий науковець, кандидат педагогічних наук, географ, топонім, лексикограф, педагог і краєзнавець Микола Тимофійович Янко. Наш земляк народився в селищі Сахновщина в далекому 1912 р., 18 травня цьогоріч йому виповнилося б 110 літ. До цієї ювілейної дати, 17.05.2022 р. працівники Сахновщинського музею та місцевої публічної бібліотеки провели сумісну краєзнавчу інформіну «Орбіта місцевих науковців: Микола Янко».

Орбіта

 

Директорка музейного закладу громади Прядко Н. М. презентувала тематичний експозиційний куточок, присвячений Миколі Янку, розповіла його життєву та трудову біографію, повідомила про заслуги в науковій та освітній діяльності. А провідний бібліотекар Сахновщинської книгарні Троїцька Р. І. познайомила присутніх із авторськими книгами земляка, їх змістом. Кожен, хто бажає поповнити свої знання у сфері географії, рідного краю, топонімічних назв України, навчитися прогнозувати погоду, має змогу в будь-який день скористатися цією літературою, адже вона є у фонді головної бібліотеки громади. Тим більше, що створені науковцем праці викладені популярною, доступною навіть школярам мовою.

Керівник бібліотечного закладу Волошина Л. І. наприкінці заходу наголосила на гідному вшануванні видатного вченого, мислителя, дослідника географії, що залишив не лише кілька десятків книг, понад 400 наукових робіт, але й зоставив нащадкам світлу пам’ять по собі як про людину широких інтересів, що правдою наукового слова, ерудицією створювала джерела, яким властиві позачасовість, неперехідна цінність і самобутність.

 

 

Прокрутити вгору