14/06/2024  

Опустелювання і засуха – глобальні проблеми

Тематична полиця

До Всесвітнього дня боротьби з опустелюванням і посухами, 14 червня 2024 року в Мурафській сільській бібліотеці-філії експонується тематична полиця «Опустелювання і засуха – глобальні проблеми».

Опустелювання і засуха – глобальні проблеми

 

17 червня – Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою офіційно встановлений рішенням 49-ї сесії Генасамблеї ООН від 30 січня 1995 року. Дата цього дня була обрана до річниці прийняття конвенції по боротьбі з опустелюванням. Один із найзагрозливіших, глобальних і швидкоплинних процесів сучасності – розширення опустелювання, падіння, повне знищення біологічного потенціалу Землі, що приводить до умов, аналогічних умовам природної пустелі. Опустелювання розглядається як деградація земель під впливом будь-яких природних та антропогенних чинників.

Попри всю світову славу українських чорноземів, проблема опустелювання для нашої країни також є актуальною, хоча проявляється вона переважно на півдні країни – в областях степової зони. Землі країни зазнають суттєвого впливу деградаційних процесів, серед яких найбільш масштабними є ерозія, забруднення, підтоплення територій.

На полиці представлені книги, що розкривають питання охорони земель в умовах загострення екологічної ситуації в Україні та мають стати одним з найважливіших напрямків державної політики, оскільки поліпшення стану землі відкриває значні резерви збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції і забезпечує суттєве оздоровлення екологічних умов життя людини.

#разом_до_Перемоги_з_бібліотекою

 

Прокрутити вгору