18/05/2023  

Нитка долі

Виставка-презентація

Весна вирує, незважаючи ні на що, всупереч війні, важкій годині. Травень, ніби веселий художник-експресіоніст, розписує вулиці та краєвиди різноманітними фарбами. Саме на цей місяць, на третій четвер припадає свято – Всесвітній день вишиванки. До цього дня в Чорнолозькій сільській бібліотеці-філії підготовлено виставку-презентацію «Нитка долі».

Нитка долі

 

В експозиції – книги українських авторів, присвячені найпоширенішому виду народної творчості – вишиванню та зразки давніх вишивок за матеріалами архівної періодики. Тут підібрана інформація для тих, котрі на все життя закохалися в народне мистецтво вишивки. Перезнімаючи узори зі старих речей, і переносячи їх на нові сорочки, фартушки, рушники, збирачі фольклору та популяризатори народних ремесел поділилися цим багатством з усіма тими, хто цікавиться народним мистецтвом. В цих орнаментах – спорідненість символіки України, єдність світосприйняття, що втілилася у магічних візерунках-оберегах. Через цю просту, а водночас геніальну систему знаків розкривається ставлення українця до таких філософських категорій, як Всесвіт, життя на Землі, народження, смерть, осмислення свого місця та покликання. Все таки, щоб уміти вишивати, бажано мати певні знання з історії, фольклору та етнографії.

Виставку оформлено ще й рушниками та сорочкою з власної колекції завідуючої бібліотеки Ірини Троїцької.

Сподіваємося, що матеріали, представлені на виставці, стануть у пригоді не лише вишивальницям, а всім тим, хто цікавиться народознавством, прадавньою культурою рідного народу. А можливо, експозиція дасть поштовх до народження ще одного майстра вишивки. Запрошуємо до бібліотеки!

 

Прокрутити вгору