21/09/2023  

Ніколи не стерти довіку дороги, якими ішли партизани

Історична година

21 вересня 2023 року Краснокутська публічна бібліотека організувала онлайн історичну годину «Ніколи не стерти довіку дороги, якими ішли партизани» (до Дня партизанської слави). В рамках історичної години підготовлено інформаційний матеріал «Партизанський рух на території України в роки Другої світової війни» та відеоматеріали: «Партизанський рух 1941 – 1945», «Карпатський рейд Ковпака: правда і міфи» і «Рух опору у часи Другої світової війни».

Ніколи не стерти довіку дороги, якими ішли партизани

 

Щорічно 22 в Україні відзначається День партизанської слави. Метою цього свята є вшанування пам’яті партизан та підпільників України, які захищали свою Батьківщину в роки Другої Світової війни.

За загальним визнанням, війна по визволенню свого народу стає всенародною. Безумовним підтвердженням цього є широкий розмах партизанського руху та героїзм патріотів-підпільників, які зробили свій неоціненний внесок у перемогу над фашизмом в роки Другої світової війни.

Перші партизанські загони були створені вже восени 1941 року. Але розрізненість дій загонів призводила до розкриття сховищ, страт та жорстоких катувань з боку загарбників. Тільки з кінця 1942 року партизанський рух набув сили, а до закінчення окупації вже налічував близько 500 тисяч людей.

В цілому протягом війни партизани України знищили близько 500 тисяч гітлерівських солдатів і офіцерів, розгромили 467 ворожих гарнізонів, комендатур, штабів, пустили під укіс 5019 ешелонів з живою силою і бойовою технікою, підбили і захопили 1566 танків і бронемашин, 790 гармат, 13535 автомашин, 211 літаків.

Близько 200 тисяч партизан нагороджені орденами та медалями, в тому числі понад 127 тисяч – медаллю “Партизан Великої Вітчизняної війни” І та II ступенів, 233 відважним народним месникам присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Слід зазначити, що партизанський рух відображав несхитну волю і прагнення всього народу відстояти свою Батьківщину.

За своїми масштабами всенародна боротьба в тилу ворога стала важливим військово-політичним фактором в розгромі фашизму. Сила і могутність підпілля і партизанського руху полягали у міцній їх підтримці Українським народом.

У наш час живими залишилися лише одиниці ветеранів, що брали участь у звільненні нашої Батьківщини від німецьких загарбників. Тому дуже важливо встигнути висловити їм свою повагу за виявлену ними мужність.

https://www.youtube.com/watch?v=BdOaD7H5x1M

https://www.youtube.com/watch?v=vw_3D7p2_hI

https://www.youtube.com/watch?v=GCGAWI80Jtc

 

 

Прокрутити вгору