28/07/2023  

Незалежна і єдина наша рідна Україна

Відкритий перегляд літератури

28 липня 2023 року Качалівською сільською бібліотекою-філією оформлено відкритий перегляд літератури «Незалежна і єдина наша рідна Україна» (до Дня Української Державності ).

Незалежна і єдина

 

На відкритому перегляді літератури  представлено історичну літературу.

28 липня Україна щорічно відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого. День Української Державності запроваджений на утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення. Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство, як державну монорелігію, що стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності. Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Її державотворчі традиції продовжили, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна Незалежна Україна.

Державність — це устрій усього матеріального і духовного буття цілого народу. «Нація без державності є покалічений людський колективний організм. Адже, як і у всякої індивідуальної істоти на землі найперша потреба — це зберегти своє життя, забезпечити його розвиток, передати спадщину в наступні покоління, так і для кожної нації власна держава є найкращим засобом збереження життя і розвитку…». Кожну державу формує народ, який живе на її тернах і творить національну культуру. Саме на підмурівку національної свідомості громадян будується країна, що посідає гідне місце серед інших країн і впливає на події у світі. Отже, держава – це передусім її народ, а свідомість народу є свідомістю його держави. В основу концепції заходів до свята закладено ідею тяглості та спадкоємності тисячолітніх державотворчих традицій України від Русі до сьогодення. В поєднанні з прагненням до свободи та самостійності, що в свої часи – часи бездержавності давали наснаги йти далі

Нероздільно День Української Державності пов’язаний із розвитком війська та військових традицій нашого народу. Тому роблячи висновки можна сказати, що головне закріплене саме в слові державність – держава. Не зважаючи ні на які новини, фейки і так далі, ми знаємо головне: народ – це держава, держава та народ – це державність.

 

Прокрутити вгору