Українському педагогу і письменнику випало жити і працював у нелегкі 30-і роки. Попри радянщину і сталінщину, що наклали деякий відбиток на окремих творах педагога і письменника, ми не маємо права забувати цю видатну людину. Народившись 1888 року в місті Білопілля Сумської області (тоді Харківської губернії), працюючи вчителем у школах України, будучи організатором і керівником трудової Колонії (в тому числі в передмісті Харкова), Антон Семенович прославився на весь Радянський Союз, адже саме він став новатором у галузі виховання підростаючого покоління. Макаренко збагатив педагогіку цінними ідеями, методами, системами. Він розробив методику організації виховання в колективі, що допомагає встановити й зміцнити правильні відносини, як на рівні структури цього колективу, так і на рівні індивідуальних взаємовідносин його членів. До сих пір актуальні педагогічні твори Макаренка.
Вражають сьогодні і художні книги талановитого автора: «Педагогічна поема», «Прапори на вежах», «Книга для батьків» та ін. Вони теж розкривають проблеми виховання підлітків, особливо з непростим дитинством. Сюжети, взяті з життя, написані автором із любов’ю, переконливо засвідчать своїм читачам, що познайомитися з ними було варто. Недарма твори Антона Семеновича перекладені багатьма мовами світу і створено Міжнародну макаренкознавчу асоціацію, яку очолює доктор Г. Хілліг (Німеччина).
Тож бібліотека чекає на свою виставку-портфоліо не тільки освітян, але й усіх, хто бажає ближче познайомитися із життям та спадщиною нашого педагога і письменника.