04/03/2023  

Наталя Забіла в казках і в житті

Книжкова виставка

4 березня 2023 року Пархомівською сільською бібліотекою-філією № 2 оформлена онлайн книжкова виставка «Наталя Забіла в казках і в житті» (до 120-річчя від дня народження Н.Л.Забіли, української письменниці, перекладача, драматурга).

Наталя Забіла в казках і в житті

 

5 березня  1903 року у Санкт-Петербурзі у дворянській родині з глибокими українськими коренями народилася Наталя Забіла, дитяча письменниця, перекладачка з польської, французької та російської, авторка понад 200 книг, які вийшли накладом більше 5 мільйонів примірників. Вона стала першою лауреаткою літературної премії імені Лесі Українки.

Батьки Наталі мали хист до живопису, вчилися в художньому училищі барона Штігліца. Батько став чиновником Міністерства землеробства, а мама цілком віддалася вихованню дітей, яких у подружжя було шестеро. У чотири роки Наталя навчилася читати і писати, слухаючи, як мама навчає старшу сестру. Дуже любила поезію Шевченка, змалку пробувала сама писати вірші, казки, оповідання

Усе змінилося 1917-го року. Батько залишився в Петербурзі, а мама з дітьми тікає від революційного безладу в Україну. Оселяється у невеличкому селищі Люботин на Харківщині. Щоб допомогти родині, Наталя закінчує прискорений курс гімназії та влаштовується вчителькою в школу в передмісті.

У 1925 році вона закінчила історичне відділення Харківського інституту народної освіти (нині – Харківський університет ім. Каразіна).

Перші книжечки для дітей – «За волю», «Повість про червоного звірка», а також збірка поезій для дорослих «Далекий край».

Наталя Забіла писала і для дорослих, і для дітей, нікому не віддаючи перевагу. Саме дитячою письменницею стала у тридцяті роки, а першою книжкою для дітей була «Ясочинна книжка».

Забіла – не лише відома поетеса, а й талановита казкарка. Вона вважає, що ці твори для дітей обов’язково повинні мати щасливий кінець.

Деякі поезії письменниці покладені на музику, їх охоче співають у дитячих садочках. Свої твори авторка присвятила переважно дітям дошкільного та молодшого шкільного віку.

До уваги читачів представленітвори та біографія письменниці.

 

Прокрутити вгору