22/02/2022  

Наша мова – українська мова

До Міжнародного дня рідної мови

21 лютого 2022 року у Вовчанській публічній бібліотеці спільно з співробітниками Чугуївського районного відділу №1 філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області було проведено захід до Міжнародного дня рідної мови «Наша мова – українська мова».

Наша мова – українська мова

 

Завідуюча відділом обслуговування Вікторія Олійник розповіла, що 21 лютого – Міжнародний день рідної мови, який був встановлений у листопаді 1999 року на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кілька тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

Старший інспектор Інна Огурцова додала до розповіді про мови цікаві факти. Розповіла, що зараз у світі нараховується близько 6000 мов. Але приблизно половина з них під загрозою зникнення. Є мови, кількість носіїв яких можна перерахувати на пальцях однієї руки. З метою захисту мов та задоволення мовних інтересів національних меншин Рада Європи розробила та прийняла Європейську Хартію регіональних мов або мов національних меншин, яка ратифікована Верховною Радою України 15 травня 2003 року.

Для усіх бажаючих та тих, хто прагне удосконалювати свої знання з рідної мови, в бібліотеці організовано тематичну книжкову виставку «Наша мова – українська мова».

Учені довели, що вік нашої рідної української мови – 7 тисяч років. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула. Для нас рідна мова – це не тільки безцінна спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

 

Прокрутити вгору