22/08/2023  

Наш Красний Кут

Відкритий перегляд літератури

22 серпня 2023 року Пархомівською сільською бібліотекою-філією № 2 оформлений відкритий перегляд літератури «Наш Красний Кут» (до 372- річчя від Дня заснування Краснокутська).

Наш Красний Кут

 

Заснування нашого Красного Кута пов’язане з заселенням «Дикого поля». Сюди, на південні окраїни прямували два потоки переселенців. Один – з півночі, – це були служиві люди, які будували укріплення на шляху татарських набігів, також селяни – втікачі, які шукали волі. Другий, масові ший – з заходу, з Правобережної України, яка вже тривалий час перебувала під владою польської шляхти. Українські козаки, селяни втікали за Дніпро і селилися на вільних, ще не обжитих землях. Поселення їх називали слободами. Тому значна територія колишнього «Дикого поля» стала згодом називатись Слобідським краєм.

У 1651 році значна група переселенців з м. Корсуня оселилася «по оврагам Краснокутским под защитой лесов», уже в наступному, 1652 році, тут був побудований острог, а в 1657 році – це укріплена фортеця, яка активно протистояла нападам турко-татарських загонів. Отже датою заснування Краснокутська вважається 1651 рік.

Відвідувачі бібліотеки мають нагоду ознайомитись з літературою, яка розповідає про наш край.

 

Прокрутити вгору