18/02/2023  

Нам дух не зламати, свободи не вбити

Виставка-вшанування

Щорічно 20 лютого по всій Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні. З нагоди цього дня, 18 лютого 2022 року, в Основ' янській сільській бібліотеці-філії була представлена виставка-вшанування "Нам дух не зламати, свободи не вбити". На виставці була представлена література історичного характеру та періодичні видання, які висвітлюють дану тематику.

Нам дух не зламати, свободи не вбити

 

20 лютого 2014 року стало переломною датою цієї надії на краще для всього українського народу. Ця важлива пам’ятна дата була встановлена Указом Президента України від 11 лютого2015 року, з метою увіковічення відваги, сили духу і громадянської стійкості Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності у листопаді 2013 – по лютий 2914 року.
Цього дня у Києві силовики розстрілювали протестувальників. Усього за день їх було до 100 жертв, яких назвали Небесною Сотнею.
Ще не скоро висохнуть сльози матерів, які втратили своїх дітей. Ми завжди повинні пам’ятати про. цих мужніх героїв, які не боялися померти за Україну, за наше з вами краще життя,
Неофіційним гімном Небесної Сотні стала старовинна лемківська пісня “Плине кача….”.
20 лютого назавжди залишиться пам’ятним днем – Днем Героїв Небесної Сотні.Саме тоді, під час Майдану, подвиг цих людей допоміг мобілізувати українське суспільство на боротьбу за європейське майбутнє та свободу.

 

Прокрутити вгору