30/05/2023  

Нам дані вічні цінності життя… Чи цінуємо їх?

Виставка-роздум

30 травня 2023 року Колонтаївська сільська бібліотека представила виставку-роздум "Нам дані вічні цінності життя... Чи цінуємо їх?" (з нагоди Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням - 31 травня).

Нам дані вічні цінності життя... Чи цінуємо їх?

 

Тема наболіла…Але чи кожен усвідомлює, які наслідки несе така собі чи то звичка, чи то мода? То ж давайте подумаємо (будемо оперувати фактами приведеними науковцями, медиками!).

Задумайтеся: на нашій планеті палять приблизно 1,3 мільярди людей. Задумайтеся: за даними ВООЗ України наша країна посідає 17 місце серед усіх краї, курить кожен другий чоловік і кожна п’ята жінка. Задумайтеся: в країні нараховують приблизно 9 мільйонів курців і щорічно до цієї цифри приєднується ще 100 000 курців. Задумайтеся: кожен четвертий підліток в Україні випалює першу сигарету у віці 10 років. Задумайтеся: тютюн викликає мільйони людських смертей, життя яких згублені різними хворобами.

Дослідження показали, що припинення куріння значно знижує ризик захворювань, викликаних тютюном та свідчать , що більшість дорослих курців мали б бажання позбутися цієї звички. Розвиток залежності від нікотину – одна із головних перешкод при відмові від паління. За офіційною статистикою в Україні щороку від хвороб, пов’язаних з курінням, помирає 120 осіб.

Мета виставки – привернути увагу до теми, переглядом представленої літератури та періодичних видань дати поштовх до роздумів відвідувача, долучити читача до перегляду та вивчення публікацій фахівців (журналістів, медиків) про шкідливість тютюну. Літературний матеріал, підібраний бібліотекарем, націлює кожного із користувачів задуматися над своїми шкідливими звичками, змінити своє життя та вести здоровий спосіб.

 

Прокрутити вгору