13/12/2023  

Микола Хвильовий – поет Розстріляного Відродження

Виставка-портрет

13 грудня 2023 року до 130-річчя від дня народження М.Г.Хвильового, українського поета, прозаїка, публіциста, критика в Мурафській сільській бібліотеці-філії експонується виставка-портрет «Микола Хвильовий – поет Розстріляного Відродження».

 

                                         «Невже я зайвий чоловік тому, що люблю безумно Україну?»

                                                                                                                                    М. Хвильовий

13 грудня виповнюється 130 років від дня народження Миколи Хвильового — талановитого українського письменника, пристрасного полеміста і активного організатора літературного процесу в Україні. Більше 50  років його ім’я було викреслене з історії української літератури, твори не передавалися, читання їх заборонялося.

Книжкова виставка-портрет присвячена життю й творчості цій самовідданій, героїчній людині, яка усе своє життя присвятила Україні.

До уваги користувачів книги про письменника та його твори, які дивують нас тим, як він міг так світло, соковитими мазками зображувати природу рідного краю, України. Слова в нього світяться справжніми діамантами: «А ранки цвітуть перламутром і падають ранішні зорі в туман дального бору»; «Падало сонце, нечутно гриміло за рікою і незагартованим за день жовтожаром».

Своє життя Микола Хвильовий назвав «шляхом безумної подорожі». Справді, складається враження, що цій людині судилося перейти всіма колами пекла, а до раю так і не потрапити…

Мрії про побудову нового суспільства, героїка й романтика боротьби за високі ідеали в житті і в літературі повністю захопили митця, якого називають романтиком революції і нового світлого життя. Для Миколи Хвильового життя і творчість були тотожними поняттями. Неможливість творити означала неможливість жити. Микола Хвильовий обрав своїм життєвим кредо слова: «Хай живе дух неспокою».

 

#разом_до_Перемоги_з_бібліотекою

 

Прокрутити вгору