22/01/2024  

Ми єдина Україна

Віртуальна виставка

22 січня 2024 року до Дня Соборності України в Мурафській сільській бібліотеці-філії експонується віртуальна виставка «Ми єдина Україна».

Ми єдина Україна

 

«Збулися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка. Однині народ Український, визволений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднаннями дружніми зусиллями всіх своїх синів, будувати нероздільну, самостійну Державу на благо і щастя всього її трудового народу».
Акт Злуки, закріплений в Універсалі Директорії УНР

22 січня 1919 року ввійшло до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Це свято об’єднання та єдності нашого народу. Воно нагадує нам, що Україна неподільна, немає окремої Східної чи Західної України. У нас є одна держава і ми єдиний її народ!
У цей день на площі перед Софією Київською було урочисто проголошено злуку Української і Західноукраїнської народних республік. Це історичний акт об’єднання українських земель в одній державі, що увінчав соборницькі прагнення українців, розділених кордонами тогочасних імперій.
І навіть зараз, незважаючи на часткову окупацію наших земель, ми зостаємось єдиною нацією. В цей день, 22 січня, через трохи більше ніж століття після проголошення Акта Злуки, ми об’єднані як ніколи у відстоюванні своєї незалежності і державності. А після перемоги над російським агресором Україна остаточно затвердить свою соборність.
#разом_до_Перемоги_з_бібліотекою

 

Прокрутити вгору