27/01/2023  

Мужність залишається в віках

Виставка-вшанування

27 січня 2023 року Олексіївською сільською бібліотекою-філією представлено виставку-вшанування «Мужність залишається в віках» (до Дня пам’яті Героїв Крут).

Мужність залишається в віках

 

Виставка знайомить з матеріалами, що пов’язані з добою Української революції 1917-1921 років і, найважливіше, – героїчним боєм під Крутами в час Першої більшовицькоукраїнської війни, висвітлює важливу тему української історії ХХ століття.

Бій під Крутами – бій за майбутнє України. Справжнім символом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну соборну Україну є бій 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути.

Бій під Крутами став успішною оборонною операцією. Наступ переважаючих сил ворога було зупинено на декілька днів. Це дало змогу представникам Української Народної Республіки підписати Брестський мирний договір із країнами четвертого союзу.

Брестський мир означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.

Сміливість та жертовність крутянців зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюються українські захисники в теперішній російсько – українській війні.

Герої Крут – це Кіборги 1918 року. Вони боролись, щоб ми перемогли!

 

Ще юнаки ще майже діти.

А навкруги і смерть і кров

«На порох стерти, перебити!» –

Іде на Київ Муравйов.

Полків його не зупинити

Та рано тішаться кати:

Коли стають до зброї діти,

НАРОД ЦЕЙ – НЕ ПЕРЕМОГТИ!

 

Прокрутити вгору