05/11/2022  

Мова барвиста, мова багата, рідна і тепла як батьківська хата

Книжкова виставка

5 листопада 2022 року КЗ «Краснокутська публічна бібліотека» онлайн оформила книжкову виставку «Мова барвиста, мова багата, рідна і тепла як батьківська хата» (до Дня української писемності та мови).

Мова барвиста, мова багата, рідна і тепла як батьківська хата

 

9 листопада українці у всьому світі відзначають надзвичайно важливе свято – День української писемності та мови.

Це свято започаткували ще у 1997 році з урахуванням важливої ролі української мови у консолідації українського суспільства. Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – День вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Адже дослідники вважають, що саме з його праці розпочинається писемна українська мова.

Упродовж століть українська мова, так само як і її носії – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав. Однак попри це, з кожним роком українська мова розквітає: носіїв рідної мови стає дедалі більше, молодь все частіше популяризує українську в соцмережах та спонукає до її вжитку у мовленні. І сьогодні українською мовою розмовляють понад 45 мільйонів людей. За останніми дослідженнями 78% українців вважають своєю рідною мовою українську.

Давньогрецький філософ Сократ закарбував у віках мудрість: «Заговори, щоб я тебе побачив». Саме в розмові людина виявляє свою приналежність до певної культури та власної нації.

На книжковій виставці представлена література про українську мову та писемність.

 

Прокрутити вгору