Бібліотекар ознайомила присутніх з історією виникнення Акту Злуки УНР та ЗУНР, розповіла про історичне значення цієї події для нашого народу.
Була оформлена тематична полиця “Соборність – єдність і злагода”, де представлена література історичного та довідкового характеру, яка висвітлює дану тематику.
Це свято встановлене Указом Президента України від 13 листопада 2014 року. Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. Цей день визначив прагнення українців обох частин об’єднатися в одну державу ще з середини 19 ст. Цього дня у 1919 році на Софіївській площі у Києві був проголошений Акт Злуки УНР і ЗУНР.
Одним із центрів об’єднання стала Галичина. Головна Руська Рада, перша українська політична організація Галичини у травні 1848 року заявила про єдність українського народу, а також земель, розділених Російською та Австрійською імперіями.
17 березня 1917 року створили Українську Центральну Раду – керівний орган національного руху. Головою став М.Грушевський. Рада проіснувала до 29 квітня 1918 року. 7 листопада 1917 року після повалення Тимчасового уряду було проголошена УНР, а в січні 1918 року lV Універсалом була проголошена державна самостійність Української Народної Республіки.
Українська Національна Рада заявила про намір об’єднати українців у соборній державі. У січні 1919 року у Станіславі було ухвалене рішення про злуку ЗУНР та УНР.
22 січня 1919 року в першу річницю проголошення lV Універсалу,у Києві остаточно відбулася процедура оформлення соборності.
День Соборності дістав офіційний статус свята лише в 1999 році. З приходом різних партій та президентів його то скасовували, то повертали.
Акт Злуки 1919 року має величезне значення для історичної пам’яті українського народу. Завдяки йому Україна засвідчила перед усім світом про неподільність українських земель, про єдність і солідарність українського народу. Акт воз’єднання УНР і ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ.
Ми єдиний народ, з єдиною історією, культурою, мовою і духовним надбанням нації.
#Разом до Перемоги_з бібліотекою