03/06/2022  

Майбутнє планети – в наших руках

Книжкова виставка

3 червня 2022 року КЗ «Краснокутська публічна бібліотека» оформлено книжкову виставку «Майбутнє планети – в наших руках» (до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища).

Майбутнє планети – в наших руках

 

Усе необхідне для життєдіяльності людина отримує з природи: повітря, воду, сировину для промисловості. Людське суспільство, як частина природи може бути тільки в постійній взаємодії з нею. Вплив людини на навколишнє середовище є перетворюючим, що змінює її, причому далеко не завжди в кращу сторону, тому збереження природного середовища і розумна охорона природи – одна з найгостріших проблем, що стоять перед людством, особливо в сучасних умовах. Охорона навколишнього середовища являє собою важку комплексну проблему, яка має відношення до всього суспільства в цілому і до кожного окремого громадянина.

На початку своєї історії людина задовольнялась лише простими фізіологічними потребами (в їжі, одязі, житлі). З розвитком суспільства використання природних ресурсів для задоволення його матеріальних потреб весь час зростало. Нині людина дуже активно впливає на природу.

В результаті промислової діяльності природа потерпає постійні зміни. В Україні суттєво скоротилася площа зелених насаджень; відбувається підкислення ґрунту і води; відходи промисловості, в тому числі різні високотоксичні речовини, забруднюють повітря, водойми, ґрунти; в результаті спалювання великої кількості мінерального палива в біосфері збільшується концентрація вуглекислоти, що може призводить до зміни теплового режиму (клімату) поверхні всієї планети. Наслідки всього цього відбиваються на здоров’ї людей. Так, з року в рік, збільшується кількість випадків серцево-судинних і ракових захворювань.

На виставці представлені книги про тваринний та рослинний світ України та охорону навколишнього середовища.

 

Прокрутити вгору