26/01/2023  

Людяність у нелюдяний час

Відкритий перегляд літератури

26 січня 2023 року Краснокутською дитячою бібліотекою-філією оформлено відкритий перегляд літератури «Людяність у нелюдяний час» (до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту) де представлені свідчення тих хто пережив ті жахливі події.

Людяність у нелюдяний час

 

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам′яті жертв Голокосту. Ми вшановуємо світлу пам’ять мільйонів безневинно убитих людей різних національностей, більшість з яких були євреї. Адже сьогодні ми, нове покоління,  повинні берегти пам’ять про  Голокост, формувати наш світогляд в умовах толерантності і належного ставлення до загальнолюдських цінностей, щоб більше ніколи у світі не повторилася ця жахлива трагедія в світовій історії.

Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Як повідомляє Український інститут національної пам’яті, у цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.

Голокост євреїв на окупованій нацистами території СРСР відрізнявся від подібних заходів у Європі. Там євреїв заганяли в гетто, з часом могли відправити до місць масових знищень у газових камерах. На українських землях більшість єврейського населення загинуло від куль у протитанкових ямах. Їх викопали ще за радянської влади військовополонені, місцеве населення чи самі жертви.

 

 

Прокрутити вгору