21/05/2024  

Культурний рейд бібліотеками Сахновщини

Продовжується культурний рейд бібліотечних фахівців Сахновщини до сільських читалень. 21 травня з робочими візитами завітали до Багаточернещинської, Великобучківської, Гришівської, Огіївської, Сугарівської та Тавежнянської бібліотек. Кожна книгозбірня впізнавана, неординарна, має своє обличчя. В чому відмінність і особливість цих духовних осередків села? Що тут побачили виняткового колеги головної бібліотеки громади?

Культурний рейд бібліотеками Сахновщини

 

В Багатій Чернещині – не дають згаснути пам’яті, увічнюють сторінки історії у тематичних виставках та експозиціях. Цю благородну справу ефективно провадить завідувачка бібліотекою Марія Петрівна Гавдан. Великі Бучки – край, багатий на об’єкти культурної спадщини. Тож і тут, завдяки зусиллям місцевої бібліотекарки Половко Галини Василівни, діє самобутня етнографічна кімната-музей, чимало робиться, щоб зберегти історію села. Гришівська  сільська  бібліотека  дивує неймовірним народознавчим куточком, що популяризує традиційні народні промисли, дає відповіді підростаючому поколінню на питання «Хто ми? Чийого ми роду?».

Змістовну екскурсію провела для гостей-колег очільниця установи Неля Олексіївна Гнойова. В Огіївці – вразив креативний підхід бібліотекаря до професійної діяльності, її плідна і тісна співпраця з клубним закладом, школою, громадськістю. Аллі Миколаївні Тоцькій властиві активність, непосидючість, компетентність, гостинність, відкритість. Це суттєво допомагає в роботі, її магнетизм сприяє залученню ширшого кола користувачів.

Сугарівська книгарня має історично-краєзнавчий відтінок, адже вона зі статусом бібліотеки-музею. Зворушливими є експозиційні полиці з документальним матеріалом, фотознімками, нагороджувальною атрибутикою – предметами гордості села, славної і героїчної минувшини. Адже ми всі відповідальні перед майбутнім, наступними поколіннями за збереження історичної пам’яті, щоб не зазнали забуття героїчні, знамениті, працелюбні і талановиті земляки. Хранителькою і популяризаторкою цих скарбів є Климко Оксана Анатоліївна.

Тавежнянська бібліотека акцентувала увагу на радикально оновленій наочності. Дизайнерське вирішення оформлення стелажів, виставок, куточків, полиць зважене, помірковане, тематично обґрунтоване. В цьому значна заслуга Гноєвої Людмили Григорівни.

Звісно, є й проблемні питання, їх не можна оминути. Це, передовсім, слабке поповнення книжкових фондів, відсутність передплати періодики, не повсюдно працює інтернет, вкрай потребують ремонтних робіт окремі бібліотечні приміщення. Але знайти серйозні фінансові можливості в період війни, на жаль, дуже складно.

Всім бібліотечним працівникам надані фахові роз’яснення, консультації з питань актуалізації фондів, пріоритетного напрямку реалізації проекту з психологічного відновлення ментального здоров’я постраждалих від війни, невтомного пошуку соціальних партнерів і благодійників книгарень.

 

Прокрутити вгору