25/06/2024  

Куди ведуть шляхи спокуси

Відеолекторій

25 червня 2024 року КЗ «Краснокутська публічна бібліотека» онлайн підготовлено відеолекторій «Куди ведуть шляхи спокуси»» (до Міжнародного дня боротьби із зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом). В рамках заходу для перегляду користувачам підготовлені відеоматеріали «Наркоманія: від однієї спроби нічого не буде?», «Як діють наркотики», «Як різні наркотики впливають на поведінку людей» та «Як марихуана впливає на ваш мозок».

Куди ведуть шляхи спокуси

 

Вже досить давно відомо, що наркотики змінюють свідомість людини і руйнують її пам’ять, інтелект, пригнічують відчуття й емоції, викликають сильну психологічну й фізичну залежність, їх вживання пов’язане зі смертельними випадками. Крім того, вживання ін’єкційних наркотиків значно підвищує ризик ВІЛ-інфікування.

Наркоманія – захворювання, при якому психічний і фізичний стан людини, її самопочуття й настрій цілком залежать від наявності в організмі наркотика. За його відсутності розвивається синдром відміни (абстиненція – стан, зумовлений тим, що внаслідок систематичного вживання речовина залучається до біохімічних процесів, які відбуваються в організмі. У результаті метаболізм і функціонування тканин змінюються. До такого стану організм поступово адаптується, створюється новий, відмінний від звичайного метаболічний гомеостаз. У разі припинення надходження речовини рівновага біохімічних процесів порушується і виникає тяжкий стан  — різноманітні, часто тяжкі соматичні порушення (можлива смерть).

Наркотики особливо небезпечні тим, що навіть одноразове їх вживання може призвести до наркотичної залежності. У зв’язку з фізіологічними особливостями організму в підлітків дуже швидко розвивається наркотична залежність (значно швидше, ніж у дорослих). Відомі випадки, коли перші експерименти з наркотиками закінчувалися смертю.

При вживанні наркотиків відбувається втрата контролю над поведінкою, адже вони сильно впливають на роботу головного мозку, нервову систему і разом з цим – на самоконтроль. Під дією наркотиків нервові клітини просто згорають. Різко знижується захисна реакція організму.

Багаторазове проколювання вен може призводити до утворення тромбів і рубців. Коли тромби відриваються й потрапляють до кровообігу, а відтак до серця й легенів, може настати смерть – тромб закриває доступ крові до життєво важливих органів. Бактерії, потрапляючи з нечистої голки до кровообігу, циркулюють по всьому організму й відкладаються на серцевих клапанах, призводячи до серйозного захворювання – “бактеріального ендокардиту”, для якого характерні такі симптоми як жар, слабкість, серцева недостатність. Мікроби з нестерильної голки можуть призвести також до абсцесу мозку, симптомами якого є сильний жар і конвульсії. В усіх цих випадках також можлива кома або смерть.

Вживання дурманних токсичних речовин (тобто летких речовин, які використовують у побутовій хімії, бензині тощо) може пригнічувати функції дихання (можлива зупинка дихання), порушення серцевої діяльності, а часом – непритомність і навіть смерть. При вживанні наркотиків різко погіршуються пам’ять, здатність до логічного мислення, засвоювання нової інформації, зосередження. Глибоко деформується особистість людини, розвиваються серйозні психічні захворювання. Процес деградації особистості дуже швидкий. У 30-40 років наркомани мають вигляд і почуваються й поводять себе, як старі.

 

Прокрутити вгору