27/01/2024  

Крути. Бій за майбутнє

Тематична полиця

27 січня 2024 року Пархомівською сільською бібліотекою оформлена тематична полиця «Крути. Бій за майбутнє» (до Дня пам’яті Героїв Крут).

Крути. Бій за майбутнє

 

Щороку 29 січня в Україні вшановують пам’ять Героїв Крут. Після здобуття незалежності подвиг героїв Крут зайняв гідне місце в пантеоні національної слави, став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність. Це одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українського визвольного руху 1917-1921 років.

1917 рік в Києві було проголошено про створення Української Народної Республіки. Але державу потрібно було боронити. В Україну посунули війська російських більшовиків. На захист республіки піднялася київська молодь – гімназисти  та студенти. 29 січня 1918 року біля станції Крути юні патріоти дали бій російським військам. Майже всі вони полягли в бою.

Бій під Крутами мав вагоме історичне значення, бо затримав більшовиків на декілька днів, чим дозволив урядові УНР вперше за понад 150 років добитися міжнародного визнання  України на переговорах у Бресті.

Сьогодні на захист України стали тисячі українців. Щира вдячність усім, хто нині виборює нашу перемогу,  право жити у вільній країні на своїй землі.

До уваги читачів – історичні та періодичні видання про ці події.

 

Прокрутити вгору