13/10/2022  

Козацтво – душа України

Книжкова виставка

14 жовтня відзначаємо одне з великих свят – день Українського козацтва, свято Покрови Пресвятої Богородиці та нещодавно запроваджене державне свято – День захисника України. Пресвята Богородиця в усі часи вважалась заступницею народу України, покровителькою українських козаків та військових, які боронили нашу рідну землю від ворогів. З цієї нагоди Городнянською сільською бібліотекою-філією 13 жовтня 2022 року була представлена книжкова виставка «Козацтво – душа України», присвячена найбільш яскравим постатям війська Запорізького та історії виникнення козацтва в Україні.

Козацтво – душа України

 

Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова. Про те, хто такі запорожці, про державну діяльність українських військових, їх героїчну звитягу, походи, про життя та побут козаків на Січі, про славні звичаї, традиції та легенди можна дізнатися зі сторінок історичної, художньої та довідкової літератури. Читачі можуть ознайомитися з книгами, які дозволять зануритись у неймовірну атмосферу славних героїчних часів козацької доби.

Унікальність нашої історії і нашого народу полягає в тому, що в козацтві виявлявся творчий і волелюбний дух наших предків. Козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу. Через козацтво створювалася наша історія, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї.

 

Прокрутити вгору