12/10/2022  

Козацька держава – наша гордість і слава

Відкритий перегляд літератури

14 жовтня - це величний і багатий на свята день - дата, яка щорічно переповнює гордістю та хвилюванням серця мільйонів українців. В цей день українці святкують День Захисника України, День Українського козацтва та День святої Покрови Пречистої Богородиці. 12 жовтня 2022 року Основ'янською сільською бібліотекою-філією був представлений відкритий перегляд літератури "Козацька держава - наша гордість і слава".

Козацька держава - наша гордість і слава

 

На перегляді представлена література історичного характеру та періодичні видання.

14 жовтня для нас, українців, свято християнське і національне. Воно символізує зв’язки поколінь, невмирущість героїчних подвигів наших пращурів.

Коріння нашої духовності у минулому, коли була створена Запорізька Січ. Козацтво – легендарне минуле українського народу, його святиня. Сьогодні козак – це не той, що одягнений у вишиванку і шаровари. Козак – це воїн за духом і воюватиме він за честь і свободу свого народу. Шляхетність, мудрість, відвага -ось три основні прикмети козака.

З давніх давен українське козацтво вважало Пресвяту Богородицю своєю заступницею. Її зображення було вибите на хрестах, які вони носили. Пресвята Богородиця й нині залишається заступницею усіх українських військових.

День Захисника України – це свято мужності і героїзму тих, хто багато літ тому і зараз береже наш спокій і захищає нашу рідну землю, нашу цілісність та кордони від ворогів. Це також дань пам’яті і пошани всіх тих, хто мужньо захищав та загинув в боротьбі за незалежність і територіальну цілісність України.

Схилимо голови перед світлою пам’яттю тих героїв, котрі у цей важкий час стали на смертельну боротьбу з ворогом за нашу рідну Україну. Честь їм і слава!

Подвиги захисників України – це та велична правда історії, яку не спотворити, не перекреслити жодним змінам у сучасному світі.

Щиро вітаємо всіх зі святами. Віримо в перемогу!

Слава Україні! Героям Слава!

 

Прокрутити вгору