30/04/2023  

Король джазу

Виставка мистецького соло

Гра джазменів завжди заворожувала і продовжує хвилювати мільйони людей. Джаз-музика завжди відзначалася невичерпною глибиною та неосяжною широтою переживань людської душі. Цей музичний жанр – океан, в який можна занурюватися «з головою» і кожного разу знаходити в ньому щось нове і незвичайне. Це океан, в якому можна віднайти повний штиль під сонцем і невгамовний шторм, де можна натрапити на прохолодний бриз і на спекотний сироко. Тож не випадково людство має день, присвячений його величності Джазу. 30 квітня – Міжнародний день джазу. В Сахновщинській публічній бібліотеці експонується виставка мистецького соло «Король джазу».

Король джазу

 

В представлених тематичних книгах, енциклопедичному виданні, публікаціях з періодики зібрано цікаві матеріали з історії джазу, його специфічного спектру засобів виразності, біографій відомих джазменів планети в цілому, й України зокрема.

Вперше цей день джазу пройшов в 2012 році. Про введення нової дати в календар Генеральна конференція ЮНЕСКО оголосила в листопаді 2011 року. Основною метою цього свята засновники назвали підвищення ступеня інформованості міжнародної громадськості про джаз як про силу, що сприяє миру, єдності, діалогу і розширенню контактів між людьми. Джаз на протязі всієї своєї історії був фактором позитивних перетворень, він залишається ним і сьогодні. Ось чому ЮНЕСКО проголосила Міжнародний день джазу.

За думками музикантів джаз – це філософія життя, це висока математика, деякі наполягають на тому, що це – ще й територія без жінок… Хоча світова мистецька  практика свідчить, що є достатньо талановитих зірок-джазменок. Звісно, неперевершеними королями джазу є закордонні музиканти, які фактично створили це явище у музичній культурі, але й Україна може похизуватися своїми власними обдарованими пошановувачами джазу. У Києві, Львові та Харкові популярними є фестивалі: «Київ-Музик-Фест», «Jazz Bez», «Kharkiv za Jazz Fest». Можливо й важко назвати майбутнє джазу в Україні райдужним, поки іде війна. Але джаз буде розвиватися хоча б тому, що є професійні навчальні заклади, є талановиті корифеї і перспективна молодь, є тенденція до того, щоб музиканти з усього світу більше спілкувалися між собою.

Останніми десятиліттями  мелодії джазу можна було почути скрізь: у програмах радіо й телебачення, на концертах і фестивалях, вони звучать навіть у мобільних телефонах. І не старіють, не набридають. А це означає, що над усім цим чаклунством джазу час не владний!

 

Прокрутити вгору