26/06/2024  

Конституція України – правова основа нації

Виставка правового всеобучу

26 червня 2024 року Краснокутська публічна бібліотека оформила виставку правового всеобучу «Конституція України – правова основа нації» (до Дня Конституції України).

Конституція України – правова основа нації

 

На виставці представлені книги та періодичні видання, які містять інформацію про основи правових знань,  історію творення Конституцій України від Пилипа Орлика до сьогодення та основні засади і статті різних видів права з практичними коментарями та роз’ясненнями.

28 червня цього року Україна відзначатиме 28-му річницю прийняття Конституції – головного нормативно-правового акта держави, який закріплює основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації і діяльності державних органів, права та обов’язки громадян.

Наша Конституція визначає, що Україна є правовою державою, яка базується на принципах поваги до особи й недоторканності її прав і свобод, верховенства права, дотримання закону. Вона забороняє дискримінацію. У Конституції закріплений суверенітет Української держави над всією її територією, яка є недоторканною. А захист цього суверенітету і територіальної цілісності є найважливішою функцією держави і справою всього Українського народу. Дієвість цієї норми Конституції українці демонструють на практиці вже десять років, боронячи Україну від російської агресії.

Ухвалення Верховною Радою України Основного закону 28 червня 1996 року стало важливим етапом утвердження державності, мало величезне політичне та правове значення для розвитку української політичної нації та громадянського суспільства. Венеціанська комісія визнала нашу Конституцію однією з найдемократичніших у Європі, особливо в частині прав, свобод та обов’язків громадян, які повністю відповідають міжнародним стандартам у галузі конституційного права.

Сьогодні Конституція – ядро нацiональної правової системи України. Для нас, українців, Конституція – це про права і свободи, це про гідність, цінності, стійкість та нескореність. Наша Конституція орієнтована на людину, гуманістичні цінності та правові відносини між суспільством і державою.

В умовах повномасштабного російського вторгнення і численних злочинів окупантів, усі ми по новому оцінюємо значення цінностей, закладених у Конституції України, яка є ядром консолідації Українського народу.

 

 

Прокрутити вгору