02/03/2023  

Князь Ярослав Мудрий – біографія та цікаві факти

Виставка-персоналія

2 березня 2023 року Олексіївською сільською бібліотекою-філією представлена виставка-персоналія «Князь Ярослав Мудрий – біографія та цікаві факти» (до 1045–річчя від дня народження Ярослава Мудрого, великого князя Київського).

Князь Ярослав Мудрий – біографія та цікаві факти

 

Ярослав Мудрий ввійшов в історію не тільки як великий державний діяч. Він показав себе як людина ,що зуміла перебороти себе. Ярослав був хоробрим воїном і хоробро вів військо в бій.

Народившись ще в язичницькій родині, він став дійсним християнином. Ярослав залишився в історії як містобудівник. При ньому в Києві  був побудований нове місто «Місто Ярослава» і Київ набагато розширив свої межі. Були споруджені близько 400 церков. На честь перемоги над ворогами Ярослав вибудував «Золоті ворота», що вражали своєю пишнотою. Його будівельний розмах виходив далеко за межі руської столиці. Він заснував міста на Волзі і берегах Балтики, на південних кордонах Русі.

Але найвищою заслугою Ярослава було заснування шкіл, створення перших бібліотек, поширення освіти серед українського народу.

Своїми діяннями цей князь заслужив у нащадків прізвисько Мудрий. Своїми мудрими розпорядженнями і законами князь Ярослав зміцнив українську державу.

Виставка – персоналія вміщуєв себе науково-популярні видання, які знайомлять з діяльністю Ярослава Мудрого та його внутрішньою політикою.

 

Прокрутити вгору