До експозиції увійшли праці провідних істориків, міжнародних діячів, громадських активістів, які доклали зусиль, аби оприлюднити архівні документи, спогади очевидців про найстрашнішу трагедію в історії українського народу.
Заслуговують уваги книги « Жнива скорботи» Робета Конквеста, який ще у ті роки не захотів брехати і сказав світові про те страшне винищення; В.Борисенко «Свіча Пам яті»; збірник Станіслава Кульчицького
«Голодомор 1932-1933р.р. в Україні, як геноцид: мовою документів, очима свідків» та ін.
В експозиції представлено також художні твори, присвячені трагедії українських селян та всього українського народу. Ці події української історії завжди були предметом глибокого осмислення українськими письменниками різних поколінь.
Всі видання представлені на виставці, об’єднані однією визначною ідеєю – оприлюдненням історичних документів, які дають можливість зрозуміти причини Голодомору і зберегти пам’ять про безвинних жертв, аби не допустити повторення такої величезної трагедії в жодній країні.
На десятиліття можна засекретити архіви. Можна раз і вдруге, і втретє переписувати історію. Та з пам’яттю народу нічого не вдієш, вона зберігатиме правду. Правду про страшні події. Це наша історія, і ми повинні знати і пам’ятати.