31/01/2023  

Хай вогонь в серцях палає, а пожеж хай не буває

Година-застереження

31 січня 2023 року КЗ «Краснокутська публічна бібліотека» онлайн організовано годину-застереження «Хай вогонь в серцях палає, а пожеж хай не буває» (до профілактики травматизму невиробничого характеру).

Хай вогонь в серцях палає, а пожеж хай не буває

 

Пожежа — це неконтрольоване горіння поза спеціальним вогнищем, що розповсюджується в часі і просторі та створює загрозу життю і здоров’ю людей, навколишньому середовищу, призводить до матеріальних збитків.

Пожежна небезпека — можливість виникнення та (або) розвитку пожежі в будь-якій речовині, процесі, стані. Слід зазначити, що пожеж безпечних не буває. Якщо вони і не створюють прямої загрози життю та здоров’ю людини (наприклад, лісові пожежі), то завдають збитків довкіллю, призводять до значних матеріальних втрат.

Метою пожежної безпеки будь-якого об’єкта є запобігання пожежі на визначеному чинними нормативами рівні, а в разі виникнення пожежі – обмеження її розповсюдження, своєчасне виявлення, гасіння пожежі, захист людей і матеріальних цінностей. Для працівників важливо виконувати елементарні правила пожежної безпеки під час перебування на робочому місці. Адже безвідповідальне ставлення до таких, здавалося б, дрібниць, як недопалок чи залишений без нагляду електрообігрівач, може спричинити пожежу. Часто займання стається через неправильне зберігання в приміщенні легкозаймистих речовин, спалах електропроводки через перевантаження електромережі, неакуратне поводження з вогнем у місцях приготування їжі.

Загальний порядок дій працівників у разі пожежі.

  • негайно повідомити пожежну охорону за телефоном 101;
  • вжити заходів щодо евакуації людей та збереження матеріальних цінностей, гасіння пожежі з використанням вогнегасників та інших наявних засобів пожежогасіння;
  • повідомити про пожежу керівника чи відповідну компетентну посадову особу;
  • вимкнути, за потреби, струмоприймачі та вентиляцію;
  • за потреби викликати інші аварійно-рятувальні служби (медичну, газорятувальну тощо).

В рамках години-застереження для користувачів підготовлено актуальну інформацію «Пожежна безпека на підприємстві у питаннях і відповідях», а також відеоматеріали про забезпечення пожежної безпеки на підприємствах і в побуті: «Вогняна небезпека» та «Небезпека вогню: як запобігти смертельним пожежам?».

https://www.youtube.com/watch?v=ceeQDGYQd2I

https://www.youtube.com/watch?v=yCdrf3wLbbU

 

 

Прокрутити вгору