05/01/2022  

Казки Різдвяного ангела

Відкритий перегляд літератури

5 січня 2022 року Колонтаївською сільською бібліотекою-філією був представлений відкритий перегляд літератури «Казки Різдвяного ангела» з нагоди християнського свята Різдва Христового.

Казки Різдвяного ангела

 

Святий вечір та Різдво Христове – особливий незабутній час у році. На це свято чекає ввесь християнський люд. Надвечір’я перед Різдвом сповнене особливою магією приготування: ошатна оселя, лад на обійсті, зібрання родини, готування 12 страв, вітання хрещених батьків похресниками, пригощання та подарунки похресникам від хрещених, запрошування знайомих та гостей, з настанням вечора та із сяйвом першої зорі й починався Святвечір!

В цей день можна було в деяких регіонах України колядувати. В день Різдва, до світанку, господарі давали лад в господі, пригощали по святковому живність, приймали вітання зі святом від односельців (як правило, це були хлопчаки та чоловіки), ходили до церкви, потім вся родина збиралася вдома, святкування проходило в сімейному колі. Різдвяні свята тривали 3 дні. Обряди та традиції Святвечора та Різдва Христового існують в нашому житті і сьогоднішнього часу.
На відкритому перегляді літератури читачі мали змогу ознайомитися з книгами, які розповідають про православне свято Різдва Христового, більш розширено дізнатися про обряди та традиції християнських свят.

Юним читачам було надано змогу поповнити свої знання не тільки традиціями свята, а й вибрати собі нові щедрівки та колядки. А також познайомитися з новими художніми книгами даної тематики сучасних дитячих українських письменників.

 

Прокрутити вгору