13/04/2023  

Йде Великдень до нас з писанками

Великодня композиція

13 квітня 2023 року Мурафською сільською бібліотекою-філією було організовано великодню композицію «Йде Великдень до нас з писанками».

Йде Великдень до нас з писанками

 

Одним із найурочистіших для кожного християнина свята, яке приносить багато радості і душевної теплоти є Великдень. Це справді Великий день, який прославляє Воскресіння Ісуса Христа. Він знаменує собою любов до життя до життя, перемогу над смертю і надію на вічне існування. Це свято має свої традиції, які встановлювалися поступово протягом багатьох століть. Так як Великдень найяскравіша ознака всього живого і оновленого, то головними символами цього дня вважають Життя (паски і розфарбовані яйця), Воду і Благодатний Вогонь.

Писанка — яйце, декороване традиційними символами, які намальовані за допомогою воску й барвників. Цей вид мистецтва поширений у багатьох народів світу. З писанками і фарбованими яйцями пов’язано безліч легенд, повір’їв, переказів, звичаїв, традицій, обрядів, які виникли ще в язичницьку добу, видозмінювалися, а з прийняттям християнства набули нової якості – пов’язаної з дійством освячення паски під час найголовнішого християнського свята — Великодня. Звідси і їхня назва — «великодні яйця».

Українська писанка є шедевром декоративно-ужиткового мистецтва. Існує чотири види розписаних яєць — крапанка, дряпанка, крашанка та писанка. Кожен із цих видів має свою систему розпису.

Від щирого серця вітаю всіх християн з Великоднем, нехай ваші серця наповняться радістю та душевним спокоєм, у домівках панує лад, здоров’я, любов, щастя, добробут, душа нехай світлішою стає, серце пломеніє любов’ю, а помисли стануть щирими та добрими. Всіх земних благ вам!

#разомдоПеремоги_з_бібліотекою

 

Прокрутити вгору