09/04/2024  

Історичне минуле та сучасне життя ромів

Інформаційне повідомлення

9 квітня 2024 року Козіївською сільською бібліотекою-філією для масових користувачів проведено інформаційне повідомлення «Історичне минуле та сучасне життя ромів» (до Міжнародного дня ромів).

Історичне минуле та сучасне життя ромів

 

Міжнародне свято ромського народу встановлене на Всесвітньому конгресі ромів, який відбувся 8 квітня 1971 року в Лондоні (Велика Британія). Тоді ж затвердили прапор і гімн ромського народу.

Свято має на меті зберегти й розвивати ромську ідентичність. Оскільки роми живуть у більшості країн Європи, Великій Британії, США та інших країнах, цій спільноті доволі важко зберегти самобутність.

В день свята за традицією роми запалюють на вулицях свічки, як символ єдності свого народу та спускають на воду річок вінки, що має символізувати нелегку долю народу без своєї державності.

Організація має штаб-квартиру в Відні та офіси в Скоп’є і в Франції у 1959 році Іонель Ротару заснував Всесвітню циганську громаду. Хоча членами були переважно французи, організація налагодила контакти в Польщі, Канаді, Туреччині та інших країнах. Французький уряд розпустив Всесвітню циганську громаду в 1965 році.

В Україні мешкає понад 15 етнічних груп ромів, серед них — серви, котляри, лаварі, плащуни та крими. Всі вони відрізняються за мовою, культурою та традиціям.

Користувачі активно обговорили традиції ромів. Кожен розповів свою історію з життя зустрічі з ромами.

 

Прокрутити вгору