28/07/2023  

Історія та сучасність нашої держави

Виставка-подія

28 липня 2023 року Краснокутською дитячою бібліотекою-філією оформлено виставку-подію «Історія та сучасність нашої держави» (до Дня Української Державності).

Історія та сучасність нашої держави

 

28 липня 2023 року Україна вдруге відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення.

Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя КиївськогоВолодимира. У 988 році він прийняв християнство як державну монорелігію, що стало для України цивілізованим вибором.

Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Русі-України 28 липня встановлено День Української Державності.

Утім наша історія тисячолітня: багата яскравими перемогами і гіркими поразками, щасливими моментами і болючими подіями, великими постатями та людьми, які постійно прагнуть нас знищити… Але ми вистоюємо, відчайдушно боремося за свободу і незалежність, пишаємося своїми досягненнями і надихаємося новими мріями.

Ми вільні і незламні, ми найбагатші, бо маємо свою історію і найщасливіші, бо маємо свою суперсилу, адже ми –українці. Ми були, ми є і ми будемо.

На виставці представлена література про Володимира Великого, легенди та перекази про видатних князів Русі-України, про історію Хрещення Київської Русі, про легендарні постаті України, літописні оповіді із «Повісті минулих літ», нариси про події, які змінили історію України.

На сьогодні День Української Державності покликаний утверджувати міцний зв`язок українців, які впродовж багатьох поколінь будували державність українського народу. Ми повинні берегти єдність зараз, працювати разом на перемогу і це безперечно найважливіше національне завдання, яке всі ми обов`язково виконаємо. А отже захистимо країну в цій війні за незалежність та підтримаємо Збройні Сили України.

 

 

Прокрутити вгору