29/09/2023  

Їм у віках судилося безсмертя

Книжково-ілюстративна виставка

29 вересня 2023 року Краснокутською публічною бібліотекою оформлено книжково-ілюстративну виставку «Їм у віках судилося безсмертя» (до Дня Захисника і Захисниць України та Дня українського козацтва).

Їм у віках судилося безсмертя

 

На виставці представлена література про історію українського козацтва, січових стрільців, героїв і учасників Другої світової війни, а також українських воїнів-захисників, що боронять нашу країну сьогодні.

Щорічна важлива церковна подія – Покрова Пресвятої Богородиці співпадала із святкуванням Дня Захисників та Захисниць України. До переходу ПЦУ і УГКЦ на новий календар, що сталося 1 вересня 2023 року, ці два свята припадали на 14 жовтня. Але за новоюліанським календарем Покрову українці відтепер будуть святкувати 1 жовтня. Відповідно, змінилася і дата святкування Дня Захисників та Захисниць України.

Нову дату обрали зовсім невипадково. Споконвіку Пресвята Божа Матір була захисницею воїнів-захисників. Традиція дуже давня і походить ще від часів Київської Русі. Козаки навіть називали Покрову своєю заступницею і завжди молилися Діві Марії перед початком важливих битв та дякували захисниці після вдалого походу. На день Покрови Пресвятої Богородиці святкують ще і День українського козацтва.

Цей день ніколи не буде традиційним святом з гуляннями та веселощами. Для українців ця дата — можливість вшанувати воїнів будь-якої статі, що захищають незалежність та суверенітет рідної Батьківщини. Цього дня прийнято згадувати не лише героїв сьогодення, які щодня боронять кордони нашої держави від країни-агресора, але й ветеранів Другої світової війни, наших предків козаків та всіх інших оборонців України, які виборювали право на незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої країни.

Покрова оберігає і оборонців сьогодення. Разом з усіма українцями воїни просять Пресвяту Богородицю подарувати мир Україні та захистити її кордони від ворогів.

І ми віримо у силу і міць наших Захисників і Захисниць!

Щиро й сердечно хочемо привітати вас із Днем захисника України – святом, що увібрало в себе багаті і славні козацькі традиції, уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі впродовж всієї багатовікової української історії.
В це світле свято бажаємо всім родинного щастя, сімейного затишку, козацького здоров’я, невичерпної енергії і миру!

 

Прокрутити вгору