07/02/2022  

Євген Маланюк – великий український поет ХХ століття

Книжкова виставка

1 лютого українська світова спільнота відзначає 125-річчя від дня народження найвідомішого українського письменника української еміграції Євгена Маланюка. В читальному залі КЗ «Дворічанська публічна бібліотека» презентовано книжкову виставку «Євген Маланюк – великий український поет ХХ століття».

Євген Маланюк – великий український поет ХХ століття

 

Ім’я Євгена Маланюка стало широко відомим лише на початку 90 –х років минулого століття,через три десятиліття після його смерті. Довгий час творчий доробок цього самобутнього і талановитого поета був під забороною радянської пропаганди, яка причепила йому прізвисько представника буржуазного «українського націоналізму». Насправді ж він лише палко любив свою Батьківщину.

Не з власної волі опинившись в еміграції, він мав одного героя своєї творчості – Україну. Їй віддані були любов і гнів талановитого поета. Йому боліло, що «громадянство все менше читає, так знову проспить Україну… Нечитання вижене українців зі світу».

 

Мій ярий крик, мій біль тужавий,

Випалюючи ржу і гріх

Ввійде у складники держави,

Як криця й камінь слів моїх…

 

Ці рядки стосуються не лише всієї спадщини Маланюка, а й усього неспокійного життя цієї людини. Основні теми творчості – боротьба за національне і соціальне відродження України, за її державність, біль з приводу втрачених політичних здобутків  1917 – 1920 рр.

Представлені на книжковій виставці поетичні, літературознавчі та публіцистичні твори Євгена Маланюка випромінюють не лише його беззаперечний талант, а й войовничий дух, чітке розрізнення чорного і білого без зайвої толерантності.

Бібліотека запрошує всіх бажаючих ознайомитися з віхами біографії українського митця та його творами.

 

Прокрутити вгору