29/11/2023  

Як не стати жертвою насильства

Година застереження

29 листопада 2023 року КЗ «Краснокутська публічна бібліотека» онлайн організовано годину застереження «Як не стати жертвою насильства» (до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства. Щорічна акція «16 днів проти насильства»).

Як не стати жертвою насильства

 

В рамках заходу підготовлені інформаційні матеріали по темі та відеоматеріали «Домашнє насильство: факти та цифри» та «Домашнє насильство: як діяти та куди звернутися по допомогу».

У сучасному світі поруч із добром та радістю вистачає місця для жорстокості та насильства. Насильству дорослих над дітьми, жорстокості одних дітей по відношенню до інших… Змінити наш світ і зробити його лише добрим за один день не зможе ніхто, але можна принаймні спробувати зменшити число зла. Щорічно з 25 листопада по 10 грудня міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства».

Люди не цінують життя одне одного. Декому навіть подобається бути жорстоким, і він вважає це розвагою. Подібно до злочинців, деякі, на перший погляд звичайні, люди насолоджуються стражданнями інших. Насильство одна з найгостріших проблем нашого часу. Жорстокість відносно близьких, слабших, беззахисних стала майже звичайним явищем. У середовищі нерідко зустрічаються форми насильницької поведінки, що можна характеризувати, як озлобленість, «забіякуватість», жорстокість. Все це – відкритий вираз агресивної поведінки. Така поведінка завжди є небезпечною для інших.

Кожної хвилини у країні, місті, районі стаються неприємні, часто трагічні події. Дуже часто від них страждають більш непідготовлені до життя, довірливі, наївні, недосвідчені або навпаки дуже самовпевнені люди.

Насильство — це застосування силових методів, або психологічного тиску за допомогою погроз, свідомо спрямованих на слабких або тих, хто не може чинити опір. Тобто, будь-яке застосування сили щодо беззахисних.

Як же не стати жертвою насильства? Що робити, коли вам загрожує небезпека?

  • Якщо на Вас напали на вулиці, створюйте якомога більше шуму: кричіть, вдарте по машині, що стоїть поряд, щоб спрацювала сигналізація.
  • Коли Вам удалося вислизнути від нападника, відразу відбігайте, принаймні, метрів на 10 і зберігайте дистанцію. Злочинець вважатиме за краще відмовитися від переслідування, ніж ризикувати бути спійманим.

 

Вам здалося, що Вас переслідує машина?

  • Оберніться і йдіть в протилежному напрямку. В такому випадку, щоб слідувати за Вами, водію доведеться розвернутися. В цей час Ви зможете вийти з поля зору переслідувача.
  • Щоб перешкодити злочинцю затягти Вас в машину, хапайтеся за будь-який предмет, який опинився поблизу: дерево, лава, велосипед – все, що перешкодить йому зрушити Вас з місця або не пройде через дверці машини, і голосно кличте на допомогу. Люди звернуть на це увагу і зателефонують до міліції.

 

Захист при нападі в закритому просторі (під’їзді, ліфті)

  • Правила для дітей: ніколи не сідайте в ліфт з незнайомими. Близько 50 % випадків нападів на неповнолітніх відбувається в під’їздах і, особливо, в ліфтах.
  • Якщо при вході в під’їзд Ви почули постріли або підозрілий шум – негайно вийдіть на вулицю.
  • Якщо Ви збираєтеся зайти в під’їзд і бачите підозрілу особу, яка хоче зайти за Вами слідом, – не заходьте в під’їзд, пройдіть мимо до найближчого освітленого більш-менш безпечного місця. Зателефонуйте додому або сусідам, щоб Вас зустріли біля під’їзду або біля квартири. Якщо на Вас напали в під’їзді, ніколи не намагайтеся забігти в ліфт. Злочинець чекатиме Вас перед виходом з ліфту.
  • При нападі в під’їзді біжіть вгору по сходах і дзвоніть у всі двері підряд. Хтось з Ваших сусідів може опинитися вдома і виглянути за двері або хоча б запитати «Хто там?», на що Ви можете крикнути «Я Ваш сусід, на мене напали, викличте поліцію». Злочинцю не потрібні свідки, тому ймовірно Він залишить свої наміри.
  • Психологи також говорять, що для залучення уваги сусідів навіть краще кричати «Пожежа!». На такий крик вибігають всі.

 

Захист при нападі на квартиру

  • При нападі на квартиру, насамперед прагніть привернути увагу сусідів. Викиньте стілець у вікно, вибіжіть на балкон  з криками: «Вбивають!» або «Пожежа!».
  • Подумайте прямо зараз – чи є у вашій квартирі місце, де Ви можете сховатися в разі нападу. Це може бути ванна кімната, туалет, комора, якщо ці приміщення обладнані міцними дверима.
  • Опинившись в укритті, стукайте в стіну (якщо воно має спільну стіну з сусідами), кричіть, намагайтеся всіма можливими способами привернути увагу сусідів.

Є різні види насильства: фізичне, психологічне, економічне, сексуальне, але можливо найболючіше домашнє насильство, бо зло і небезпека від тих, хто навпаки повинен турбуватися про тебе або є твоєю близькою людиною чи родичем, відчувається як найглибша зрада і біль.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=2o3JbtG4kn8

 

https://www.youtube.com/watch?v=rUb9wpPW160

 

 

Прокрутити вгору