26 квітня минає 39 років від дня Чорнобильської катастрофи.
Чорною та гіркою датою 26 квітня 1986 року увійшла в історію життя людей України. На благодатній землі українського Полісся, майже в центрі Європи, за 110 км. від столиці України Києва, сталася аварія, яку обгрунтовано вважають найбільшою в світі техногенною і екологічною катастрофою.
В ніч на 26 квітня 1986 року мирно спала поліська земля, молоде місто Прип’ять, що за 3 км. від атомної станції, люди чекали на травневі свята. В 1 год. 24 хвилини у приміщенні 4 енергоблоку при виведенні його в плановий ремонт і проведенні випробовувань турбоенергогенератора стався вибух та виникла пожежа, яка перекинулася на дах 3 енергоблоку.
Внаслідок вибуху була зруйнована покрівля 4 блоку і машинного залу. Зруйнування реактора призвело до викиду великої кількості радіації, яка зачепила Білорусь, Росію, окремі райони Кавказу. Вчені стверджують, що Чорнобиль викинув багато Хіросім. Чорнобиль зветься “містом- фантомом”, “містом – привидом”. Вже 39 років невигойна рана ятрить українську землю.
Чорнобильський смерч забрав життя багатьох людей, завдав шкоди здоров’ю мільйонам українців. Наслідки Чорнобильської трагедії ще сотні літ відчуватимуть на собі майбутні покоління.
Відвідувачам було запропоновано переглянути підбірку літератури та підписних видань даної тематики.