26/01/2022  

Голокост – шрам на серці людства

Історичний екскурс

25 січня 2022 року КЗ «Краснокутська публічна бібліотека» організовано історичний екскурс «Голокост – шрам на серці людства» (до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту).

Голокост – шрам на серці людства

 

Голокост… Історія… Пам’ять… Голокост — слово грецького походження, що означає «всеспалення». Нацисти, які прийшли до влади в Німеччині в січні 1933 року, вважали, що німці належать до «вищої раси», ніж інші народи, і що євреї, котрих вони вважали «меншовартісними», були чужинцями та становили загрозу для так званої німецької расової спільноти. Голокост, який означає систематичне переслідування і винищення інших народів, в роки Другої світової війни став для нацистів приводом для вбивства шести мільйонів євреїв, що його вчинив офіційно та за допомогою державної бюрократії нацистський режим і колабораціоністи.

У часи Голокосту німецькі органи влади переслідували й інші етнічні групи через їхню вигадану расову та біологічну меншовартість: ромів, людей з інвалідністю та деякі слов’янські народи. Інші групи зазнавали переслідувань на політичних, ідеологічних і поведінкових підставах.

Розстріли в урочищі Бабин Яр стали однією з найбільших таких масових акцій. До війни в Києві проживали близько 50 тисяч євреїв. Полювання на євреїв почалося відразу, як тільки німці взяли Київ: євреїв виловлювали на вулицях, у дворах і били. А наприкінці вересня по всьому місту були розклеєні оголошення, в яких йшлося про те, що всім євреям належить 29 вересня зібратися на розі вулиць Мельникова та Дегтяревської, взяти з собою документи, цінні речі, теплий одяг. За непокору погрожували негайним розстрілом.

За два дні у вересні 1941 року на околиці Києва розстріляли понад 30 тисяч євреїв. Це була одна з найбільших масових акцій знищення мирного населення під час Другої світової війни.

В рамках історичного екскурсу для читачів підготовлено виставку – пам’ять «У Бабинім яру палають сотні свіч», а також відеоматеріали: «День в історії. День пам’яті жертв Голокосту», «Пережили Голокост» та «Бабин Яр: руйнуємо антиукраїнські й антисемітські міфи // 10 запитань історику».

https://www.youtube.com/watch?v=9COpGaVdTU0

https://www.youtube.com/watch?v=bnRyRpLoGnw

https://www.youtube.com/watch?v=7JIdaix08S8

 

Прокрутити вгору