23/11/2023  

Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни

Виставка-інсталяція

23 листопада 2023 року до Дня пам’яті жертв Голодоморів в Мурафській сільській бібліотеці-філії експонується виставка-інсталяція «Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни» (до Дня пам’яті жертв Голодомору).

Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни

 

Щорічно в четверту суботу листопада Україна відзначає національний День пам’яті жертв Голодомору. Український народ віддає шану безневинним жертвам жахливого геноциду, вчиненого проти нього ворогами в минулому сторіччі. Люди відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам’ятників. В цей день о 16.00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку». Вперше пам’ятну дату було встановлено указом Леоніда Кучми 1998 року. Офіційно він називається Днем пам’яті жертв голодоморів, адже таких їх було три: у 1921–1923, 1932–1933 та 1946–1947 роках.

Для українців міжнародне визнання Голодомору є свідченням встановлення історичної справедливості щодо оцінки злочину проти людяності, скоєного стосовно українського народу, та демонстрацією засудження дій тоталітарного режиму, який знищив в Україні мільйони людей та підірвав національний дух українства.

На виставці  кожен ­може ознайомитися з літературою про Голодомор – геноцид нашого народу: це документи, свідчення очевидців. #разом_до_Перемоги_з_бібліотекою

 

Прокрутити вгору