13/01/2022  

Гадають на святки дівчата

Народознавча година

Працівниками Шевченківської публічної бібліотеки та бібліотеки для дітей 13 січня 2022 року проведена народознавча година «Гадають на святки дівчата» з учнями 9-А класу Шевченківськівського ліцею.

Гадають на святки дівчата

 

Бібліотекар Ольга Юрченко та провідний бібліотекар дитячої бібліотеки Олена Любченко розповіли про традиції святкування зимових свят. Наші пращури чекали на прихід зими, аби відпочити та повеселитися. А тому ці благодатні деньки використовували для розваг. Тим більше, коли на дворі святки.

Святки починалися з 7 грудня і закінчувались на Водохреща. У цей період українці колядували, щедрували, ворожили. Саме в ці дні усі ворожили, аби дізнатися свою долю, дівчата – про судженого, господарі – про вдачу, врожай, господині – про сімейне життя.
Ворожіння та ритуали заглядання у майбутнє завжди будуть частиною народних традицій. Ворожіння на Різдво та Святки відкривали нашим предкам майбутнє та задавали основні орієнтири на весь рік. Найчастіше такі ворожіння були дуже простими, але дуже точними.
Діти брали участь у конкурсах, ворожіннях, які супроводжувалося веселощами, чудовим настроєм, жартівливими забавами, які й сьогодні є неоціненним культурним надбанням українського народу.

 

Прокрутити вгору